• פינוי אסבסט לשקים ייעודים לאסבסט

  אסבסט פינוי
 • שינוע שקי אסבסט לאתר פסולת מורשה

  שקי אסבסט על משאית מנוף
 • שקי אסבסט

  שק אסבסט
 • מינוף שקי אסבסט

  שינוע שקי אסבסט
 • שק ייעודי לפסולת אסבסט

  שקי אסבסט

הטמנת אסבסט

חומר האסבסט נחשב לאורך שנים כאחד מחומרי הבנייה הנפוצים והשימושיים ביותר במדינת ישראל וברחבי העולם כולו. בסוף המאה החולפת החלו להתגלות יותר ויותר מקרי סרטן אשר הצביעו על קשר ישיר בין הימצאותו של החומר לבין התפרצות המחלה. כפועל יוצא מכך, חומר האסבסט הפך מחומר בנייה פונקציונאלי לחומר מסוכן, ובהחלטת ממשלת ישראל הוחלט בשנת 2011 על החלת החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, במסגרתו הוחלט על איסור השימוש של חומר האסבסט לצרכי בנייה חדשה ועל פירוק כל לוחות האסבסט המצויים במבנים השונים במדינת ישראל עד לשנת 2021.

כחלק מהחלת החוק, הוחלט על הגדרת תקנות בנוגע להליך פירוק ופינוי אסבסט, וכפועל יוצא מכך, הוחלט על הקמתן של מטמנות פסולת המיועדות לצרכי הטמנת אסבסט. מטמנות אלו פרושות ברחבי הארץ, והן מיועדות בראש ובראשונה לצרכי הטמנת פסולת האסבסט המפורק ומפונה מכלל המבנים ברחבי המדינה.

הליך הטמנת אסבסט הינו חלק בלתי נפרד מהליך פירוק ופינוי אסבסט, ולצורך העמדת תכנית הפירוק והפינוי, נדרשים בעלי המקצוע להכיר מקרוב את תקנות החוק בכל הנוגע לאופן הפירוק, הפינוי והטמנת הפסולת הנוצרת לאורך התהליך.

הטמנת פסולת מתבצעת אך ורק על ידי חברות בעלות היתר מיוחד לצורך כך! 

חברות העוסקות בהליך פירוק, פינוי והטמנת פסולת אסבסט, הן חברות המוסמכות על ידי המשרד לאיכות הסביבה לצורך ביצוע העבודות. רישיון זה ניתן רק לחברות הפועלות בהתאם לתקנות החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, והן מחויבות לעמוד במספר פרמטרים מקצועיים הנקבעים על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

ברוב המקרים, הליך הפירוק והפינוי של חומר האסבסט מחייב אתכם לשכור את שירותיהם המקצועיים של אותן חברות, ורק במקרים בהם השטח בו מוצב האסבסט אינו עולה על 50 מ"ר תוכלו לבצע זאת בכוחות עצמכם, וזאת בהתאם לאופן פינוי החומר והקפדה יתרה על העברת פסולת האסבסט לאותן מטמנות המיועדות לצורך כך.

פסולת האסבסט מהווה את אחד החומרים המסוכנים ביותר לבריאות האדם והסביבה, ולכן חשיבות הטמנת אסבסט על פי תקנות החוק הינה פעולה חיונית והכרחית עבור איכות החיים של כולנו!

צרו קשר לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות !

נייד: 050-5256711

תמונות כלליות של שקי אסבסט בדרכם לאתר פסולת מורשה