שאלות ותשובות בנושא האסבסט

בעידן הנוכחי חל איסור להשתמש באסבסט. מחקרים רבים הוכיחו כי נשימת אבק הנפלט מהאסבסט ונכנס לגוף האדם, מוביל למחלות לעיתים בלתי הפיכות המובילות למוות, בין היתר מחלות נשימה, סרטן הריאות ועוד. בעבר שימש האסבסט בענפי הבנייה בין היתר: מבני מגורים, מבנים תעשייתיים ועוד, אך כיום אסור האסבסט לשימוש על פי חוק ואילו המבנים הקיימים זקוקים לפירוק ופינויי, או לחילופין לתחזוקה ייעודית.

רבים שואלים מהי העלות הנדרשת עבור פירוק אסבסט מחיר. השאלה על כך אינה מסתכמת בחישוב פרמטר אחד, אלא יש לקחת בחשבון את מצב האסבסט, את מיקומו, גודלו ועוד. לעיתים יש לבצע החלפת גג אסבסט בלבד, פעמים אחרות יש לפרק מבנה שלם ועל כן המחיר משתנה.

צביעת אסבסט בהחלט אפשרית, אך זאת בתנאי שהאסבסט אינו סדוק, אינו שבור ואינו פולט חלקיקי אבק אל חלל האוויר, חלקיקים אשר עלולים לפגוע באדם ובסביבתו. צבעית אסבסט מאפשרת לכם להימנע מפרוקו ופינויו לאתר מורשה, המיועד לאכלוס האסבסט.

פינוי אסבסט מתבצע במקצועיות ובטיחות חסרת פשרות. בשל העובדה המוגמרת כי האסבסט מסוכן לבריאות האדם, יש לבצע פינוי אסבסט באמצעות צוות מיומן שהוכשר למשימה ונעזר בציוד מגן כנדרש. את האסבסט לאחר הפרוק מובילים לאתר מוגדר, באמצעות שקים ייעודים לאסבסט. חשוב לזכור כי את התוצאות של נשימת האסבסט חשים בשלבים מאוחרים יותר וההשלכות אינן מיידיות.

את חקיקת החוק בתחום האסבסט עיגנו על ידי תקנות לבטיחות בעבודה לגהות תעסוקתית, בשנת 1984 (תשמ"ד). התקנה מוגדרת כאבק המזיק לבריאות לגורם למחלות ריאה. במקביל אוסר האיחוד האירופאי משנת 2005 כל שימוש באסבסט, בין היתר: ייצור, חציבה או עיבוד החומר.

ישנם שישה סוגים שונים של אסבסט ורק שלושה מתוך ששת הסוגים מוגדרים כאסבסט הגורם למחלות ריאה המסכנות את בריאות הציבור עד מוות. האסבסט הינו שם כולל לקבוצות מינרלים טבעיים. לאסבסט מבנה גבישי בתצורה של סיבים דקים וארוכים וכל סיב נבדל מהאחר בהרכבו.

השאלות והתשובות לא עזרו לכם ?

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר לפינוי ופירוק האסבסט ללא עלות וללא התחייבות צרו קשר!

צריכים עזרה ?

לא בטוחים שגג האסבסט שלכם מסוכן ?

לא יודעים באיזה גג להחליף  ? אסכורית ? צמר סלעים ?

פנו אלינו לייעוץ חינם ללא עלות !

חייגו עכשיו: 050-5256711

מעוניינים בהצעת מחיר לפירוק אסבסט ?

ניתן לפנות אלינו באמצעות המייל:

[email protected]

לקבלת הצעה נשמח לקבל מידע  לגביי כמות האסבסט,

גודל הגג או המבנה, וכמובן נשמח לו תוכלו לצרף תמונות .