• פירוק גג מחסן מאסבסט

    לוחות אסבסט
  • פירוק גגות אסבסט

    אסבסט-פינוי -2
  • פירוק גגות אסבסט, מחסן משק

  • פירוק לוח אסבסט

פירוק אסבסט

חומר האסבסט החל את דרכו כהבטחה הגדולה של ענף הבנייה ומסיים את דרכו כאחד החומרים המסוכנים  ביותר לבני האדם והמזהמים ביותר לסביבה. חומר האסבסט שנחשב לאורך שנים כאחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר במדינת ישראל, עובר בעשורים האחרונים הליך של פירוק והוצאתו משימוש. על פי החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק משנת 2011, הוחלט על הליך של פירוק אסבסט בכל שטח המדינה, וזאת על מנת להוביל להוצאתו משימוש עד לשנת 2021. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי ומקצועי אודות הליכי פירוק אסבסט. חברות רבות מבקשות לקבל הצעות מחיר עבור פירוק אסבסט, אך לפני קבלת הצעה, חשוב להבין כיצד התהליך מתבצע.

כיצד פירוק אסבסט מתבצע?

מכיוון שחומר האסבסט הוגדר כחומר מסוכן, הוחלט על ידי המשרד לאיכות הסביבה שלא לאשר הליכי פירוק באופן עצמאי. באופן עקרוני הוחלט על ידי המשרד לאיכות הסביבה כי הליך פירוק האסבסט יתבצע אך ורק על ידי חברות ובעלי מקצוע אשר קיבלו היתר מיוחד (רישיון) לצורך כך מטעם המשר

יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הליך פירוק האסבסט מתאפשר במסגרת הליך פירוק עצמאי, וזאת במקרים בהם שטח האסבסט המיועד לפירוק איננו עולה על 50 מ"ר, אך גם במקרים אלו מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע גם אם השיקול של מחיר העבודה הוא חלק מהמשוואה וזאת מכיוון שעצם הליך הפירוק עלול להיות מזיק ברמה הבריאותית לאנשים העוסקים במלאכה ואף לעוברי אורח הנחשפים לאבק האסבסט במהלך עבודות הפירוק. על פי מחקרים רפואיים שונים שבוצעו לאורך השנים בכל הקשור לחומר האסבסט, נמצא קשר ישיר בין מחלות סרטן לבין שאיפת אבק אסבסט.

פירוק החומר בהתאם לחוק האסבסט

פירוק אסבסט בשטח מדינת ישראל יש לבצע אך ורק בהתאם לחוק האסבסט אשר חוקק על ידי כנסת ישראל בעידוד המשרד לאיכות הסביבה. חוק זה נועד להסדיר את כל התקנות וההגבלים הקשורים לתחום פירוק החומר, וזאת על מנת לצמצם ככל הניתן את הסכנות הנלוות להליך הפירוק.

במידה וגם אתם נדרשים לבצע הליך פירוק של מבנים בהם מותקן חומר האסבסט הקפידו להיוועץ עם אנשי מקצוע בטרם תחילת העבודות. כמו כן, הקפידו על שכירת שירותים מקצועיים המוענקים לכם מטעם חברות המחזיקות ברשותן רישיון לביצוע עבודות פירוק מטעם המשרד לאיכות הסביבה.

מחיר פירוק אסבסט

צרו קשר לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות!

נייד: 050-5256711

גלריית עבודות של פירוק אסבסט

פירוק גג אסבסט מחממה  בקיבוץ גן שילר
פירוק ארובת אסבסט מבניין משותף בהרצליה
פירוק גג וקירות מחסן אסבסט במושב דקל