• פינוי לוחות אסבסט
  • פירוק גג מחסן אסבסט במושב דקל
  • פירוק גג אסבסט מחממה 3
  • פירוק גג אסבסט מחממה בגן שילר
  • פירוק-גג-אסבסט

אסבסט צמנט

חומר האסבסט קיים בשתי תצורות עיקריות, הראשונה: אסבסט פריך אותו ניתן לפורר או לפרק באמצעות לחיצה על גבי החומר, והצורה השנייה היא אסבסט צמנט המורכב מ-10% בלבד של סיבי אסבסט ויתר החומרים מורכבים מתערובת בטון.
אסבסט צמנט משמש כחומר בנייה פופולארי במדינת ישראל, ועל פי הערכות שונות יש למעלה מ- 100,000,000 מ"ר של לוחות אסבסט צמנט בעשרות מבני ציבור, מבני תעשייה ומבני מגורים במדינת ישראל. בניגוד לחומרי אסבסט אחרים המורכבים מכמות סיבי אסבסט גדולה יותר ומסוכנת הרבה יותר, חומר האסבסט –צמנט איננו מהווה סכנה לבריאות, ולכן אין כל איסור על שימוש בחומר זה, וזאת למרות החלת החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק משנת 2011. אסבסט הצמנט, בניגוד לחומרי אסבסט אחרים איננו מיועד לפירוק באותם מבנים בהם מותקן החומר, וזאת במידה והחומר נמצא במצב תקין והוא איננו מתפורר.

דרכי תחזוקה של אסבסט צמנט

מכיוון שחומר האסבסט צמנט איננו מיועד לפירוק ופינוי במסגרת חוק האסבסט, ומכיוון תנאי החוק אינם חלים על חומר זה במידה והוא נמצא במצב ראוי לשימוש, חשוב להקפיד על תחזוקת החומר לאורך זמן. תחזוקה זו כוללת צביעת לוחות אסבסט צמנט כפי שהוגדרו בהנחיות אותן הנפיק המשרד לאיכות הסביבה. כמו כן, מומלץ שלא לבצע על גבי החומר פעולות כגון: שיוף, קידוח, ניסור, השחזה וכדומה. פעולות אלו עלולות להוביל לפגיעה בחומר ולשחרור אבק סיבי המסוכן לבריאות.

כל השימושים לאסבסט הצמנט

חומר האסבסט צמנט משמש למגוון נרחב של שימושי בנייה, החל מחומר בנייה לצרכי הקמתם של מבני ציבור, תעשייה, חקלאות ומגורים, כיסוי גגות, חיפוי קירות וחיפוי גגות רעפים. כמו כן משמש אסבסט צמנט כחומר ייעודי לייצור צינורות מים וביוב, מרזבים, מיכלי שתייה לשעת חירום, ייצור אדניות, רעפים ועוד.
בניגוד לחומרי אסבסט אחרים, חומר אסבסט מסוג צמנט איננו מיועד לפירוק ופינוי במסגרת החלת החוק למניעת מפגעי אסבסט, וכל זאת בהתאם לתקינות החומר. לפיכך,חומר זה ממשיך לשמש את תעשיית הבנייה בישראל, ואף משמש כחומר בנייה מרכזי גם בהליכי בנייה חדשה, וכפועל יוצא מכך, זהו חומר האסבסט היחידי שימשיך ללוות אותנו גם בעשרות השנים הקרובות.