אזבסט פינוי

מהו סקר אסבסט ? ולמה צריך סקר אסבסט ? מיהו סוקר אסבסט

סקר אסבסט הוא הליך חיוני לזיהוי חומרים פוטנציאליים המכילים אסבסט בבניין. פוסט זה בבלוג יבדוק מדוע אתה צריך סקר אסבסט, תפקידו של סוקר אסבסט, ואת היתרונות של ביצוע סקר אסבסט עבור הנכס שלך.

מדוע סקר אסבסט כה חשוב?

אסבסט הוא חומר מזיק שהיה בשימוש בחומרי בנייה רבים בעבר. חשיפה לאסבסט עלולה לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כולל סרטן ריאות ומזותליומה. אסבסט אסור כיום במדינות רבות, אך מבנים ישנים רבים עדיין עשויים להכיל חומרים המכילים אסבסט. לכן, יש חשיבות מכרעת לערוך סקר אסבסט לפני כל עבודת הריסה, שיפוץ או שיפוץ שמתבצעת בבניין.

סוקר אסבסט יזהה כל מה שנמצא בבניין ויעריך את הסיכון לחשיפה לסיבי אסבסט. הסקר יספק גם המלצות כיצד לנהל או לפנות את האסבסט בבטחה. ללא סקר אסבסט, עובדים ודיירי בניין עלולים להיחשף ללא ידיעתו לסיבי אסבסט, ולסכן את בריאותם.

לא ניתן להפריז בחשיבותו של סקר אסבסט. סיבי אסבסט אינם נראים לעין בלתי מזוינת, ואי אפשר לדעת אם חומר מכיל אסבסט ללא בדיקות מעבדה. סקר אסבסט הוא הדרך היחידה לקבוע האם מבנה מכיל אסבסט ואת רמת הסיכון הכרוכה בהם.

יתר על כן, מחלות הקשורות לאסבסט עשויות להימשך שנים ואף עשורים להתפתח. לכן, חיוני לזהות מקורות פוטנציאליים לחשיפה לאסבסט מוקדם ככל האפשר. סקר אסבסט הוא אמצעי פרואקטיבי שיכול לסייע במניעת בעיות בריאות עתידיות ולהציל חיים.

צוות אנשי מקצוע המבצעים סקר אסבסט בבניין מסחרי
צוות אנשי מקצוע המבצעים סקר אסבסט בבניין מסחרי

"אסבסט: הרוצח השקט"

אסבסט מכונה לעתים קרובות "הרוצח השקט" מכיוון שחשיפה לחומר עלולה לגרום לבעיות בריאות חמורות שנים לאחר החשיפה הראשונית. הסכנות של האסבסט לא היו ידועות ברבים עד שנות ה-70, הרבה אחרי שמבנים ובתים רבים נבנו באמצעות ACMs. כתוצאה מכך, אנשים רבים נחשפו לאסבסט מבלי שהבחינו בכך.

אחד הסיכונים הבריאותיים העיקריים הקשורים לחשיפה לאסבסט הוא סרטן הריאות. סיבי אסבסט יכולים להיתקע בריאות, ולגרום לדלקת ולהצטלקות לאורך זמן. זה יכול להוביל לסרטן ריאות, שעלול להיות קטלני אם לא מטפלים בו באופן מיידי.

מחלה נוספת הקשורה לאסבסט היא מזותליומה, סוג של סרטן המשפיע על רירית הריאות, הבטן או הלב. מזותליומה היא מחלה נדירה אך קטלנית הנגרמת כמעט אך ורק מחשיפה לאסבסט.

בנוסף למחלות אלו, חשיפה לאסבסט עלולה לגרום גם לאסבסטוזיס, מחלת ריאות כרונית שעלולה לפגוע בנשימה ולהוביל לאי ספיקת לב. אסבסטוזיס נגרמת מהצטברות של רקמת צלקת בריאות, שיכולה להיות בלתי הפיכה.

לא ניתן להפריז בסכנות של חשיפה לאסבסט. אפילו רמות נמוכות של חשיפה לאורך תקופה ממושכת עלולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. לכן, חיוני לנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים בעת עבודה עם או סביב חומרים המכילים אסבסט.

מי יכול לבצע סקר אסבסט מקצועי?

סקר אסבסט מקצועי צריך להתבצע רק על ידי סוקר אסבסט מוסמך. סוקרי אסבסט מאומנים ומוסמכים לזהות ולהעריך את הימצאותם של חומרים המכילים אסבסט במבנים ובמבנים. לאנשי מקצוע אלו יש את הידע והכלים לבצע סקרי אסבסט מקיפים, הכוללים בדיקות חזותיות, איסוף דגימות וניתוח מעבדה.

סוקרי אסבסט חייבים לעבור הכשרה והסמכה מקיפה כדי להיות מוסמכים לערוך סקרי אסבסט. עליהם להיות בעלי הבנה מעמיקה של חומרים המכילים אסבסט, בניית מבנים ופרוטוקולי בטיחות. כמו כן, עליהם להיות מסוגלים לפרש תוצאות מעבדה ולהמליץ על ניהול בטוח או הסרה של חומרים המכילים אסבסט.

חיוני להזמין סוקר אסבסט מוסמך לביצוע סקר אסבסט על מנת להבטיח שהסקר יתבצע בצורה בטוחה ומדויקת. העסקת אדם לא מוסמך לביצוע סקר אסבסט עלולה להיות מסוכנת ועלולה לגרום לסקר לא שלם או לא מדויק. זה עלול להוביל לחשיפה מוגברת לאסבסט ולסיכון גבוה יותר לפתח מחלות הקשורות לאסבסט.

בנוסף להיותם מוסמכים, סוקרי אסבסט חייבים להיות מבוטחים ובעלי רישיון לערוך סקרי אסבסט. זה מבטיח שהם נושאים באחריות לעבודתם ושהם פועלים לפי כל תקנות הבטיחות והפרוטוקולים.

מודד אסבסט מוסמך לובש ציוד מגן
סקר אסבסט לתמ"א 38

למה אפשר לצפות מסקר אסבסט?

סקר אסבסט יספק דוח מפורט על הימצאות חומרים המכילים אסבסט בבניין או במבנה. הסקר יזהה את מיקומם, סוגם ומצבם של חומרים המכילים אסבסט. הדו"ח יכלול גם המלצות לניהול או הסרה של החומרים המכילים אסבסט כדי למזער את הסיכון לחשיפה.

במהלך הסקר, המודד יבצע בדיקה ויזואלית של המבנה או המבנה כדי לזהות חומרים פוטנציאליים המכילים אסבסט. הם גם יאספו דגימות של חומרים חשודים וישלחו אותם למעבדה לניתוח. תוצאות ניתוח המעבדה ייכללו בדוח הסופי.

דוח סקר האסבסט יכלול הערכת סיכונים של החומרים המכילים אסבסט. הערכה זו תעריך את הסבירות שהחומרים יעברו אוויר ואת פוטנציאל החשיפה. הערכת הסיכונים תשקול גם את מצב החומרים ואת הסבירות לנזק או להידרדרות לאורך זמן.

בהתבסס על תוצאות סקר האסבסט, המודד עשוי להמליץ לנהל את החומרים המכילים אסבסט במקום או להסירם. במידה ומומלץ פינוי, הסוקר אסבסט ייתן המלצות לקבלן פינוי אסבסט מורשה לביצוע העבודה בצורה בטוחה ויעילה.

לסיכום, סקר אסבסט הוא שלב מכריע בהבטחת בטיחות הנכס שלכם ודייריו. על ידי שכירת מודד אסבסט מוסמך, אתה יכול להבטיח שכל סיכונים פוטנציאליים מזוהים ומטופלים ביעילות. אל תסכן את בריאותך או את בריאותם של אחרים; להשקיע היום בסקר אסבסט.

להצעת מחיר לסקר אסבסט חייגו: 050-5256711, יעקב ליבוביץ – חברת 'גג הנגב'

סוקר אסבסט | סקר אסבסט

סקר אסבסט | סוקר אסבסט

סקר לגגות אסבסט בפתח תקווה

סקר אסבסט

מי צריך סקר אסבסט ?

למה משמש סקר אסבסט ?

מתי צריך סקר אסבסט ?

סקר אסבסט

סקר אסבסט למעשה נותן לנו אינדיקציה כוללת :

 • היתכנות אסבסט במבנים קיימים מזה שנים רבות האם קיים בהם אסבסט .
 • אינדיקציה במידה ויש אסבסט במבנה למצבו הנוכחי .
 • דרכי פעולה כיצד לנהוג עם האסבסט הקיים .
 • סימון של האסבסט במבנה קיים המחשה בתמונות במידה והאסבסט חשוף .
 • עריכת טבלה של כמויות אסבסט במידה וקיים במבנה לצורך קבלת הצעות מחיר לפירוק .
 • המלצות לשימור האסבסט אם ניתן .

 

מי צריך סקר אסבסט ?

היום לאחר חשיפה תקשורתית ודרישה של המשרד לאיכות הסביבה "אבק מזיק" לבצע סקרים על היתכנות אסבסט ועל מצב האסבסט במבנים .

אדם פרטי המעוניין לרכוש בית ישן נדרש להמציא לרשויות סקר אסבסט למבנה אותו הוא רוצה לרכוש .הרשויות דורשות את הסקר לעתיד במידה והבניין או המבנה הולך לשיפוץ או הריסה .

חברות פרטיות וציבוריות נדרשות לבצע סקר אחת לשנה על מנת לדעת במידה ויש להם אסבסט במבנים שהאסבסט לא מסכן את האנשים הנמצאים במקום ולא השתנה מאומה במשך השנה באסבסט העלול לסכן את האנשים .

קבלן הרוצה לבצע תמ"א 38 או כל הריסה אחרת מחויב בסקר אסבסט לרשויות הנותנות היתר הריסה למבנה או היתר שיפוץ .

למה משמש סקר האסבסט ?

סקר האסבסט משמש בחובו מידע מלא עד כמה שניתן לגבי הימצאות אסבסט או לו במבנה .

המידע בסקר מאפשר לקבלנים ולרשויות לדעת היכן נמצא האסבסט בזמן הריסה או שיפוץ על מנת לאפשר עבודה ללא הרס של האסבסט ומיפוי האסבסט במידה ויש בתוכנית עבודה עתידית .

הסקר משמש גם לאדם הרוכש מבנה עם אסבסט שאותו הוא יהיה מעוניין בעתיד לסלק יוכל לבצע אתו מכרז לקבלת מחיר על ידי קבלן אסבסט לסילוק האסבסט .

 

מתי צריך סקר אסבסט ?

כבר בשלב ראשוני כשאדם לפני קניית נכס נדרש לדעת מה יש לו בנכס שהוא רוכש .

קבלן לפני שיפוץ בכל סוג שהוא בבניין או במבנה יחיד נדרש להמציא סקר כזה לרשויות לקבלת היתר .

בעל מפעל שיש ברשותו גגות או כל מוצר אחר מאסבסט נדרש לבצע סקר אחת לשנה או במעמד מכרז להחלפת גגות או טיפול בהם .

מה שואלים לגבי פירוק אסבסט ופינוי אסבסט

מה שואלים לגבי פירוק אסבסט ופינוי אסבסט

חב' גג הנגב במסגרת עזרה ללקוחותיה מעלה שאלות הנוגעות לתהליך קבלת החלטות בעניין פירוק אסבסט או פינוי אסבסט באתר שלכם .

להלן שאלות שיש לדעת לענות  לפני שניגשתם לבחור את החברה הקבלנית העוסקת באסבסט שתבצע בעבורכם פירוק או פינוי אסבסט על כל מוצריו .

 •  אזור מגורים או עסק בו הנכם מעוניינים לבצע פירוק או פינוי אסבסט .
 • האם מדובר בפירוק גג או קירות או כל דבר אחר העשוי מאסבסט ?
 • אם מדובר בפירוק ופינוי גג אסבסט האם יש איזה שהם חומרי בידוד או הדבקה שנעשו בעבר על הגג או תחתיו במסגרת איטום ? (פוליגג ,קצף פוליאוריטאן ,בטון ,יריעות בטומניות ).
 • האם על הגג ישנם עצים הגדלים עליו או שיחים המפריעים לפירוק ?
 • מה גובה הגג מהקרקע ? אם זה בניין יש לציין באיזה קומה אם זה קרקע יש לציין .אם זה לול כנ"ל יש לציין את גובה הגג מהקרקע .
 • האם יש כבלי חשמל העוברים מעל הגג או בסמוך מאד אליו המפריעים לעבוד ?
 • מה מרחק הגג מהחניה בה יעמוד רכב פינוי האסבסט ?
 • האם מתחת לגג יש תקרה קשיחה כגון בטון או כל תקרה קשיחה אחרת ?
 • האם זה מבנה אחד עצמאי ללא התחברות לשכנים ואם כן ציין .
 • מה קיים או למה משמש המבנה בו יש לבצע פינוי אסבסט ?
 • האם יש לפרק ולפנות את האסבסט ?
 • האם מדובר במבנה פרטי או ציבורי ? יש לציין גם אם זה מבנה המשמש לגן ילדים .
 • יש לציין אם אתם בעלי הנכס או מבצעי עבודת קבלנות בשביל בעלי הנכס .
 • יש לקחת בחשבון על מנת לפרק גג אסבסט או כל מוצר מאסבסט יש להגיש בקשה למשרד לאיכות הסביבה לוועדה של אבק מזיק לקבלת היתר .
 • בעל נכס רשאי לפרק עד 50 מ"ר אסבסט מגג או קירות על פי הדרישות של המשרד לאיכות הסביבה ללא תשלום בגין עבודה זו .יש לקרוא את הנהלים עד סופם לגבי עבודה מצומצמת .במידה והלקוח מעוניין בפירוק ופינוי אסבסט על ידי אחרים עליו להתקשר לקבלן אסבסט מוסמך על מנת שזה יוציא היתר לביצוע עבודה זו .חל איסור מוחלט לשלם לעובדים שיפרו את האסבסט ללא היתר וללא רישיון קבלן שהוציא היתר לעבודה זו .

כל שאלה אחרת הנדרשת לקבלת מידע ניתן לפנות אלינו בין השעות 7 בבוקר ועד 7 בערב

לנייד 0505256711 .

ü      יש להכין 2 תמונות של מה שנדרש לפרק ולפנות .

ü      מייל שלכם .

ü      שם מלא .

ü      אזור מגורים או בו תבוצע העבודה .

ü      טופס בעל הנכס שישלח על ידי חברת גג הנגב למילוי .

מהו סקר אסבסט למה הוא משמש ולמה הוא חשוב ?

לקוחות יקרים שלום !

בשנים האחרונות אנחנו נחשפים יותר ויותר לאסבסט בכל מיני סיטואציות .

המשרד "לאיכות הסביבה "העסוק בפרסום במדיה על סכנות האסבסט חשף את הסיכון של אותם מוצרי אסבסט ישנים שמתגלים לנו על ידי אנשי מקצוע כגון סוקרי אסבסט .

בהמשך לדברים בשנים האחרונות נתבקשו בעלי נכסים להמציא לרשויות סקרי אסבסט בו ישנם פרטים על האסבסט הנמצא בנכסים אותם אנו מעוניינים לשפץ ולהשביח .

חשוב מאד לדעת כשבחורים סוקר אסבסט שיבצע סקר על האסבסט בנכס שיש לאותו סוקר ניסיון רב בתחום האסבסט ושהסקר שלו ירחיב בכל הנושא אותו הוא בודק כולל צילומים וכמויות של אסבסט במידה ויש בנכס .

עיריות ומועצות מבקשות ומחיבות היום סקר אסבסט לכל שיפוץ או הריסה של מבנה .

מחלקת איכות הסביבה של אותה עירייה או מועצה מייחסת חשיבות רבה לסקר ויש לה דרישות מקפידות על מהות כתיבת הסקר .

חברת גג הנגב קיימת כ-62 שנה שעסקה בעבר  בהקמת מבנים מאסבסט והיום בעלי החברה דור שני העוסק בפתרונות פרוק ופינוי אסבסט ומתמחה בכל הקשור לאסבסט ומבצע סקרי אסבסט לעיריות רבות ולקוחות רבים .

סקר אסבסט מאפשר לנו לדעת מספר דברים חשובים כגון :

ü      האם יש אסבסט בנכס אותו אנו סוקרים .

ü      מצב האסבסט הנמצא בנכס .

ü      מה נדרש לבצע אם הנכס נשאר כפי שהוא עם האסבסט או ללא (מסקנות והמלצות ).

ü      איזה כמויות יש במידה ויש אסבסט .

ü      היכן ממוקמים אותם מופעי אסבסט בנכס .

ü      האם נדרש לפרק את האסבסט .

ü      תמונות הממחישות לנו כיצד נראה מקום בו ישנו מופע אסבסט .

ü      למה משמש הסר אותו יבצע הסוקר (תמ"א 38 ,שיפוץ ,הריסה .מידע ).

·         מידע נוסף במידה ונדרש על ידיכם הנכם מוזמנים להתקשר אלינו במייל או בנייד 0505256711 בין השעות 7 בבוקר ועד 7 בערב .לא בשבת .

פירוק ופינוי גג אסבסט מבנה תעשייה בדימונה

פירוק ופינוי גג אסבסט מבנה תעשייה דימונה

פינוי ופירוק גג אסבסט של מבנה תעשייה בדימונה

תהליך העבודה :הלקוח הזמין מאיתנו עבודה של פינוי ופרוק של גג אסבסט .

לאחר הגשה של תוכנית עבודה לוועדה של המשרד לאיכות הסביבה קיבלנו היתר לפרק ולפנות את האסבסט .

72 שעות לאחר הודעה לכל הגורמים על התחלת עבודה הגיע צוות של גג הנגב לבצע את העבודה בפיקוח של עובד אחראי (מפקח אסבסט )

תחילה סימנו את מקום הפירוק על ידי שילוט וסרטי אזהרה  על מנת שבאזור הפירוק לא ישהו אנשים בקרבת המקום עד לרדיוס של 50 מ' על פי דרישת ההיתר .

שלב הבא התזנו חומר מלכד  על גביי הלוחות שעל גג האסבסט שאותו אנו אמורים לפרק ולפנות על מנת למנוע פיזור סיבי אסבסט באוויר בזמן הפירוק .מיד לאחר מכן התחלנו בפירוק ובפינוי הלוחות והורדתם לתוך שקיים ייעודים לאסבסט.

בתום העבודה משאית מנוף אספה ופינתה את האסבסט  לאתר פסולת מורשית פינוי אסבסט.

בהמשך ההליך על פי ההיתר הגיע בודק אשר תפקידו לבצע דגימות מעבדה אשר מבצעים למעשה בדיקת רמת סיבים שנמצאים באתר ובמבנה לאחר פינוי לוחות האסבסט

מספר ימים לאחר מכן קיבלנו את תוצאות המעבדה שהיו תקינות על פי הערכים של המשרד לאיכות הסביבה וכך הסתיימה לה עוד עבודת פינוי ופירוק אסבסט של חברת גג הנגב .

טופס שחרור נכס ,שטר שקילה של פינוי האסבסט למטמנה בה היא הוטמנה ,ודוח דגימות נמסרו ללקוח שהיה מרוצה מהשירות שניתן לו על ידי גג הנגב בזמן קצר .

 

פינוי גג אסבסט בנצר סרני

פינוי ופירוק גג אסבסט בקיבוץ נצר סרני

פינוי ופירוק גג אסבסט של מחסן בקיבוץ  נצר סרני

תהליך העבודה :

הלקוח נצר סרני הזמין מאיתנו עבודה של פינוי ופרוק של גג אסבסט .לאחר הגשה של תוכנית עבודה לוועדה של המשרד לאיכות הסביבה קיבלנו היתר לפרק ולפנות את האסבסט. 

72 שעות לאחר הודעה לכל הגורמים על התחלת עבודה הגיע צוות של גג הנגב לבצע את העבודה בפיקוח של עובד אחראי (מפקח אסבסט ).

תחילה סימנו את מקום הפירוק על ידי שילוט וסרטי אזהרה  על מנת שבאזור הפירוק לא ישהו אנשים בקרבת המקום עד לרדיוס של 50 מ' על פי דרישת ההיתר.

שלב הבא התזנו חומר מלכד  על גביי הלוחות שעל גג האסבסט שאותו אנו אמורים לפרק ולפנות על מנת למנוע פיזור סיבי אסבסט באוויר בזמן הפירוק .מיד לאחר מכן התחלנו בפירוק ובפינוי הלוחות והורדתם לתוך שקיים ייעודים לאסבסט. בתום העבודה משאית מנוף אספה ופינתה את האסבסט  לאתר פסולת מורשית פינוי אסבסט  .

בהמשך ההליך על פי ההיתר הגיע בודק אשר תפקידו לבצע דגימות מעבדה אשר מבצעים למעשה בדיקת רמת סיבים שנמצאים באתר ובמבנה לאחר פינוי לוחות האסבסט .מספר ימים לאחר מכן קיבלנו את תוצאות המעבדה שהיו תקינות על פי הערכים של המשרד לאיכות הסביבה וכך הסתיימה לה עוד עבודת פינוי ופירוק אסבסט של חברת גג הנגב.

טופס שחרור נכס ,שטר שקילה של פינוי האסבסט למטמנה בה היא הוטמנה ,ודוח דגימות נמסרו ללקוח שהיה מרוצה מהשירות שניתן לו על ידי גג הנגב בזמן קצר .